Založ si blog

Odkazy Dúbravčanom – Nesrovnal je rovnaký klamár ako dúbravské vedenie obce

 

Ak sa Vás dotkne nejaká skrivodlivosť, ktorá Vás do istej miery poškodzuje, obmedzuje, znevýhodňuje, zneprávňuje alebo Vám spôsobuje inú negatívnu ujmu – začnete hľadať vinníka. Niekto v stave zúrivom, nahnevanom, pomstychtivom…

No a keď na vinníka tejto traumy ukáže niekto, kto to celé spôsobil a bezcharakterným spôsobom sa skrýva za tento pre Vás „negatívny moment“, vtedy už nepátrate po pravde… Máte klapky na očiach a nezisťujete, čo je na tom pravdy. Nemáte ani dôvod overiť si proklamované fakty a dôkazy, či je to skutočne tak..

ODKAZ 1 – NALETELI STE

Áno, v tomto prípade poškodzovaní Dúbravčania, lepšie povedané obyvatelia ulice Pri kríži hrubým spôsobom naleteli tým, ktorí ukázali prstom. Pripomína mi to situáciu zo škôlky, kde vinník žaluje učiteľke – to on spravil !!!.... A presne tento prípad momentálne existuje medzi obcou Dúbravka a mestom (magistrátom)

V žiadnom prípade nie som obhajcom magistrátu a Iva Nesrovnala (ako sa to snaží naznačiť jeden z najväčších luhárov v komunálnej politike Juraj Káčer, či manželský pár Zaťovičovcov – starosta a jeho manželka …

Poďme k veci – Nesrovnala a jeho riaditeľa magistrátu Marušku považujem za nevyliečiteľných klamárov a škodcov hlavného mesta. O čom svedčia aj moje blogy na tejto stránke od začiatku ich škodenia v Bratislave. Nájdete ich mnoho (od decembra 2014), pretože v drvivej väčšine som sa venoval len tejto nevydarenej dvojičke z dielne SDKÚ-DS… .

ODKAZ 2 – OVERUJTE SI REALITU

Starosta Martin Zaťovič spolu so svojim „ansámblom“ začal s prudkými protestmi priamo pred lokalitou, kde sa začali prvé kroky s výstavbou náhradných nájomných bytov. Stavebná spoločnosť Metrostav, ktorá vyhrala súťaž na zákazku na stavbu bytového domu, nemilo prekvapila v jedno marcové ráno tamojších obyvateľov..

A začali sa diať veci. Starosta zrejme zabudol, že raz ten deň D príde. A aby zostal naďalej v očiach Dúbravčanov, ktorí mu dali vo voľbách obrovskú dôveru, pekný chrumkavý bez žiadneho vedľajšieho úmyslu, začal situáciu hasiť…

Zavelil do boja a zvolával pred inkriminovaný priestor všetkých Dúbravčanov, najmä tých dotknutých, aby prišli brániť svoju obec pred dotierajúcimi a už aj nasťahovanými stavbármi. . No kto by neuveril starostovi, ktorý sa tak o Dúbravku pekne stará. Je milý, nekonfliktný, prečo by mal teda zavádzať a hrať na city miestnych ??? Blbosť. To Nesrovnal je vinný, lebo to on poslal Metrostav, zalarmoval mestskú políciu, aby urobila poriadok s nespokojnými…

ODKAZ 3 – NENECHAJTE SA SFANATIZOVAŤ

Protesty nepriniesli výtržnosti. Práve naopak – starosta zabezpečil občerstvenie, grilovalo sa, popíjalo, rečniť prišiel aj kandidát na župana Rudolf Kusý. Doma v Novom Meste si neuprace, ale do dúbravských záležitosti vidí ako rys ostrovid. Do dokonalosti už chýbala len protežovaná AGENTÚRA PRIMA, ktorá dodáva Dúbravke umelcov (zväčša zabudnutí ex-superstáristi)..

Poviete si, toto je protest? Kdeže, milí Dúbravčania, obyčajný a prachsprostý míting. Predvolebný míting. Ukázali sa takmer všetci poslanci, zatiaľ čo mesto a Metrostav veselo pokračovalo v ďalších stavebných úpravách…

Keď som poslal na oficiálnu FB stránku mestskej časti Dúbravka, spravovanú aj starostom, sériu otázok – nedostal som žiadnu odpoveď. Navyše som bol na ďalších „klonovaných stránkach“ zablokovaný, aby som sa nesmel pýtať. V poriadku, máme aj iné komunikačné kanály. Nedostal som odpoveď, prečo starosta okamžite nepodal na mesto trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa – pýtal som sa aj na podpisy stavebného povolenia a ponuky na priestor, takisto podpísané starostom…

Pobúrení občania Dúbravky tak zostali naďalej v pôvodnom status quo – vinník je mesto a Nesrovnala treba poslať do ….  Zlatý Martin a jeho poslanci, že takto príkladne bojujú za našu obec. Omyl susedia..

ODKAZ 4 – TOTO SI PREČÍTAJTE

Aj v tomto prípade platí ukážkové reči sa hovoria – chlieb sa je… Teraz si dokážeme ako to celé je. Nie, toto už naozaj nie sú fabulácie, polopravdy, výmysly či klamstvá, takto ste reagovali na predchádzajúci blog – Primátor vs starosta (nájdete ho v sekcii Dúbravka, samospráva)

Toto je realita. Viem, že najväčší fanúšikovia starostu si nedajú za námahu prečítať si „corpus delicti„..To je ako keď Vám príde obálka s modrým pruhom od súdu alebo polície. Tiež s obrovským napätím trháte obálku, pri čom máte zastavený dych a znížený pulz.. Vy teda nečítajte, vy ostatní si urobíte názor .. Ideme na to!

 

Krok 1 – Poďme po poriadku – moja prvá otázka na dúbravské vedenie bola, kto ponúkol priestor na výstavbu…

Toto je list Martina Zaťoviča s podpisom smerujúcim na magistrát – v skrátke, Zaťovič a spol určili miesto, kde by sa mohlo stavať…

http://www.bratislava.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11053408

Ak ste si ho prečítali pozorne aj s porozumením, odpoveď poznáte.

 

Krok 2 – Kto podpísal všetky stavebné povolenia – najmä to posledné, ktoré predĺžilo predchádzajúce povolenie 40 dní pred vypršaním toho pôvodného??? Čítajte (zaujímavá je dolná časť piatej strany)

http://www.bratislava.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11053406

Ak ste si ho prečítali pozorne aj s porozumením, odpoveď poznáte.

 

Krok 3 – Ohradil sa niekto proti podpisu stavebného povolenia pri zmene stavby? Niekto z poslancov ? Načo by to robili, veď celé zastupiteľstvo (okrem jedného) má rovnakú farbu… Stavebné povolenie predĺžené krátko „pred funusom“ získalo právoplatné rozhodnutie v polovici júna 2016. 

http://www.bratislava.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11053405

Ak ste si ho prečítali pozorne aj s porozumením, odpoveď poznáte – rovnako aj dôvody..

 

Mimochodom, všetky dôkazne listiny nájdete tu: 

http://www.bratislava.sk/stanovisko%2Dmesta%2Dk%2Daktualnej%2Dsituacii%2Dv%2Dlokalite%2Dpri%2Dkrizi%2Dv%2Ddubravke/d-11053404/p1=11049967

A potom si už starosta Zaťovič mohol na konci septembra placnúť s Nesrovnalom. Dvaja kamaráti z jednej politickej úderky. Hodovalo sa, rozdávali sa koláčiky, možno aj niečo iné v papierovej podobe, zaťialčo sa už Metrostav nevedel dočkať, kedy to celé vypukne a stroje sa zahryznú do pôdy. S pribúdajúcim časom vzrástla nervozita na strane dúbravského vedenia a začal sa pripravovať plán B, ktorý už dôverne poznáte

ODKAZ 5 – SLEPÍ, OTVORTE OČI

Som si vedomý toho, že sa práve od tých slepých na mňa znovu zosype kritika a začne sa s urážkami, vyhrážkami, nadávkami, ako som prestúpil do Smeru, ako som povolil výstavbu pri Koprivnici, spravil z Dúbravky jednosmerné ulice. To všetko sú reakcie tých, ktorí naďalej fanaticky tlieskajú čokoľvek starosta spraví. Áno, je to Vaše právo, ale zároveň ukazujete, do akej miery dokážete vnímať realitu, lebo veľakrát je iná ako sa na prvý pohľad zdá.

Viete, možno starosta bol dotlačený k podpisom tohto určite nie výhodného kaufu. V Petržalke a v Ružinove to dokázali, my nie. Hľadať vinníka je v tomto prípade jednoduché. Nemusel to byť Zaťovič, ale zobral príliš ťažké bremeno zodpovednosti na svoje plecia. Asi nemá dobrého radcu v tíme, asi nemá zrejme dobrého riaditeľa jeho kancelárie. Riaditeľa, ktorý je dodnes spätý vo vážnej kauze bytov v Karlovej Vsi. To musí vedieť už len starosta, komu dôveruje a kto ho priviedol do tejto šlamastiky..

 

Čisté víno, prosím! Dvojku pre Jurka, litre pre Dúbravčanov. ..

11.09.2017

SOM VEDMA? 28. apríla som v blogu "Mat pre Dúbravku" (nájdete ju v mojej sekcii Dúbravka, Samospráva, Komunálna politika) napísal, čo bude s lokalitou Pri krži a výstavbou náhradných nájomných viac »

Mat pre Dúbravku

28.04.2017

SMUTNÝ EPILÓG Štvrtkové neprelomené primátorovo veto poslancami mestského zastupiteľstva Hlavného mesta SR - Bratislava znamená jediné - prehru dúbravských obyvateľov, konkrétne tých, viac »

Keď dá dúbravský richtár ruku za niekoho do ohňa. . .

27.04.2017

Problémy a hlavnou kontrolórkou Ruženou Záthureckou zistené a potvrdené vážne nedostatky, ktoré boli v minulom volebnom období (2010-2014) pri prideľovaní bytov v mestskej časti Dúbravka, viac »

Martin Schulz, šéf SPD, Nemecko

Pokračovanie veľkej koalície v Nemecku sa priblížilo, socialisti začnú rokovať s konzervatívcami

21.01.2018 16:42, aktualizované: 16:53

Nemeckí sociálni demokrati (SPD) začnú koaličné rozhovory s konzervatívnou úniou CDU / CSU kancelárky Angely Merkelovej.

Turecko, Sýria

Francúzi sa ozvali: Žiadajú o stretnutie na pôde OSN pre turecký útok na Sýriu

21.01.2018 16:13

Francúzsko požiadalo o mimoriadne rokovanie Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov k situácii v Sýrii, na ktorú v začali útočiť turecké vojská.

Peter Gajdoš

Gajdoš priblížil priority rezortu obrany: Modernizácia, lepšie podmienky i výcvik pre vojakov

21.01.2018 15:45

Minister obrany sa vyjadril k prioritám svojho rezortu v roku 2018.

SR Krompachy Kaliňák kriminalita Rómovia opatrenia POX

Kaliňák odmieta etnický prístup. Pre policajtov chce viac kompetencií

21.01.2018 15:32

Ak sa nezlepší bezpečnostná situácia aj v osadách, kde nezabrali opatrenia, nezlepší sa ani vzťah medzi väčšinovým a menšinovým obyvateľstvom, tvrdí minister vnútra.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 411459x
Priemerná čítanosť článkov: 5143x

Autor blogu