Založ si blog

Čo má Kusý spoločné so Zaťovičom? Čisto pred prahom, špinu vnútri. . .

Rudolf Kusý (vpravo), tulipány (vľavo). Symbol štartu kampane...

Rudolf Kusý (vpravo), tulipány (vľavo). Symbol štartu kampane…

Neviem či je vrcholom cynizmu Rudolf Kusý, starosta mestskej časti Nové Mesto, alebo jeho kolega z Dúbravky Martin Zaťovič. Alebo obaja.. Ten prvý kandiduje na post župana a tak v snahe zviditeľniť sa, vymetá kúty spriaznených mestských častí. Tam, kde má podporu samotných starostov.

Už pred pol rokom ma zaujalo, keď obaja rozdávali cibuľky tulipánov obyvateľom oboch obcí. Na jednej strane je to milé, na tej druhej som nerozumel celkom faktu, prečo Kusý rozdáva kusy aj v Dúbravke… Celkom som nerozumel ani jeho účasti na spoločenských dúbravských akciách v Dome kultúry.

Rudolf Kusý v Dúbravke. Akože na protestoch, ale bol z toho predvolebný míting. Kázal v Dúbravke "o vode", ale doma (Nové Mesto) "pil víno"...

Rudolf Kusý v Dúbravke. Akože na protestoch, ale bol z toho predvolebný míting. Kázal v Dúbravke „o vode“, ale doma (Nové Mesto) „pil víno“…

A už absolútne som nerozumel tomu, prečo prišiel v rámci protestov proti výstavbe náhradných nájomných bytov na dúbravskej ulici Pri kríži vystúpiť so svojim plamenným prejavom proti týmto praktikám. A tu je ten cynizmus obludných rozmerov. Matúš Čupka zo Zelenej hliadky prišiel so zaujímavým blogom na konkurenčnom webe („Stavebný bizár v Novom Meste“)..

V krátkosti ide o nezmyselné stavebné povolenie… rešerš: „Aj v roku 2017 je možné postaviť tri bytovky približne 15 metrov oproti pôvodným bytovkám, a zároveň zrušiť existujúcu cyklotrasu, chodcov poslať do obchodu či na zastávku MHD cez parkovisko, pridať k tomu nepraktický priechod pre chodcov a predávať tu výhľad na spustnutý areál Istrochemu i s jeho starými environmentálnymi záťažami aj za 220 000 eur„..

Čo tam proti likvidácii cyklotrás, čo tám po obyvateľoch. Ako nádejný župan sa pole pôsobnosti rozšíri na celý kraj...

Čo tam proti likvidácii cyklotrás, čo tám po obyvateľoch. Ako nádejný župan sa pole pôsobnosti rozšíri na celý kraj…

Človek, ktorý si čistí pred prahom domu, má zväčša vnútri bordel – stará ľudová múdrosť. To je príbeh Rudolfa Kusého – v Novom Meste (doma) neporiadok a špina, ale v Dúbravke sa snaží o očistu svojho kamaráta a podporuje ho v totálnych a dokázateľných klamstvách. Špinu má za ušami aj dúbravský richtár Zaťovič.

protesty-partyZaťovič a podobne aj Kusý ťaží z toho, že záujem o komunálnu politiku je z radov obyvateľov minimálny (aktívne sleduje komunálne dianie 10 percent občanov, ostatní sa dostávajú do jadra vecí – káuz – z jednostranných názorov na sociálnych sieťach, či obecných informačných prostriedkov – Dúbravská televízia, Dúbravský spravodaj alebo sa nezaujímajú vôbec).

Hudba, spev, klobása.. k tomu plamenný prejav a mix vytvorenia názoru je hotový. Žiaľ, dnes ľudia premýšľajú pudovo, nie rozumovo. No ale, kto chce kam, pomôže si sám...

Hudba, spev, klobása.. k tomu plamenný prejav a mix vytvorenia názoru je hotový. Žiaľ, dnes ľudia premýšľajú pudovo, nie rozumovo. No ale, kto chce kam, pomôže si sám…

A tak spapkajú „jedinú pravdu“  aj s navijákom – ako hlúpe rybičky. Stačia protesty, klobásky, chlebík s masťou a cibuľou, nejaký ten slovný preslov a to stačí bohato k vytvoreniu si „pravdy“.

Keď im chcete rozšíriť predsa len v hľadaní pravdy informačné obzory – tak ste klamár, luhár, intrigán, nepriateľ a patríte prinajmenšom za mreže… Proste prípad pre prokurátora.

Keď Vás klame partner/partnerka - stávajú sa z Vás obrazne napísané paroháči. Ak Vás klame starosta a jeho poradný team, stáva sa z Vás to isté...

Keď Vás klame partner/partnerka – stávajú sa z Vás obrazne napísané paroháči. Ak Vás klame starosta a jeho poradný team, stáva sa z Vás to isté…

Mnohým nepomôže ani oficiálny hlavičkový papier, pečiatka obce, podpis starostu, oficiálne dokumenty, ktoré usvedčujú Zaťoviča z absolútneho klamstva. Strojca protestov, ktorý otočil kormidlo.

Ešte v októbri búchal po stole a tvrdil, že stavať sa bude (vyjadrenie poslanca). Ešte v októbri burcoval občanov na protesty. Ešte v októbri chytal slamku prostredníctvom mestských poslancov (Zaťovičová, Káčer, Hanulík) a rôznymi manévrami sa snažil vykrútiť ako had zo šlamastiky, ktorú spôsobil.

Pokračovanie príbehu už poznáte z predchádzajúceho blogu. Niektorí ste sa osobne zúčastnili protestov, niektorí ste čítali a súc nainfikovaní a sfanatizovaní falošnými informáciami ste skladali obdiv starostovi a primátorovi ste vyhlásili vojnu (aj on má diel viny).. 

O dôkazoch, kto znepríjemnil život dotknutým obyvateľom ulice Pri kríži, ste možno pochybovali, možno priložené „linky“ nečítali..

obr2obr3

obr1obr-podpis

Celé rozhodnutia, uznesenia nájdete v predchádzajúcom blogu. Toto je len dôkaz kto ponúkol pozemky, kto predĺžil stavebné povolenie zmenou pred dokončením stavby (40 dní pred uplynutím lehoty), kto podpísal všetky stavebné povolenia… Ak ani to nestačí, potom je tu už len podanie trestného oznámenia na autora tohto blogu za krivé obvinenie a manipuláciu s oficiálnymi dokumentami, či falšovaním podpisu, odcudzením „hlavičkových“ papierov obce…

Časť poslaneckého zboru. Ani jeden neprotestoval proti predĺženiu stavebného povolenia.. Ani jeden, na protestoch stáli ale v šíku... a hrali komparz v Zaťovičovom predstavení..

Časť poslaneckého zboru. Ani jeden neprotestoval proti predĺženiu stavebného povolenia.. Ani jeden, na protestoch stáli ale v šíku… a hrali komparz v Zaťovičovom predstavení..

No a k tomu všetkému sa na stranu klamárov okrem dúbravského poslaneckého zboru pripojil aj starosta Nového Mesta a kandidát na župana Rudolf Kusý, ktorý by sa v svojej mestskej časti mal plaziť pri podobných kauzách po kanáloch. Aj s tulipánmi v ruke…

Pýtate sa na vzťah Zaťovič vs Kusý??

Nesporne, každý starosta má právo protežovať akéhokoľvek kandidáta na post župana. Dúbravka oblepená plagátmi a billboardami Rudolfa Kusého dáva jasne na známosť, koho vedenie obce velebí. Teraz je otázne prečo práve Kusý, veď Zaťovič bol pravou rukou Pavla Freša! Nielen v pozícii vicežupana, ale aj v samotnom vedení SDKÚ-DS..  Keď vyhodili manželku starostu, Zdenku Zaťovičovú, zo sociálnej poisťovne, tak si veľmi rýchlo našla miesto práve na BSK  Podľa popisu náplne práce má na starosti implementované projekty. Pavol Frešo sa postaral...

Rodinkárstvo, klientelizmus, Komjatice…

Kto klame a zavádza, nech sa usmeje...

Kto klame a zavádza, nech sa usmeje…

Dunajom pretieklo veľa vody a neusporiadanosť vzťahov v SDKÚ-DS, kolíske reforiem a pokračovania divokých privatizácií štátnych podnikov, nebolo nikdy isté, či Váš dobrý kamarát bude aj na ďalší deň Vašim kamarátom. Vzťahy Zaťovič vs Nesrovnal, Zaťovič vs Frešo a mnohé ďalšie utrpeli  riadne šrámy. Zaťovičovci uznali, že väčšie šance na úspech má oproti Frešovi Kusý (skvelé výsledky v komunálnych voľbách 2014 a najdrvivejšia výhra v Bratislave) dala odpoveď na otáznik. Voľba preto padla na neho. Keby nevyhral, mestská poslankyňa Zaťovičová by na BSK zrejme skončila a Martinovi by už viac netiekli do obce zo župy externé finančné zdroje (napríklad aj na obecné noviny – čo je absolútnym rozporom).

Lenže Martin Zaťovič má zrejme v genetike „stavať na nesprávne kone“. Najprv teda exkolega Nesrovnal, ktorému vyšiel v ústrety a ktorý ho „vyfajčil ako kubánsku cigaru“, no a teraz vymenil značku Frešo za Kusého. Za kandidáta, ktorého prvotné prieskumy sa pohybujú na úrovni parlamentného výsledku SDKÚ-DS v minuloročných voľbách (0,26%).

P.S.: Mimochodom, ak by ste sa chceli stretnúť so starostom Martinom Zaťovičom a jeho manželkou, tak ich nájdete v dúbravských nákupných centrách, kde sa zhromažďuje najviac ľudí. Presviedčajú koho voliť v župných voľbách, alebo vysvetľujú, že v Dúbravke je mnoho extrémistov, ktorí mu škodia v kauze „náhradné nájomné byty“.

P.S 2.: Ešte niečo, milí Dúbravčania a okoloidúci: pýtate sa ma, či sa stavať Pri kríži bude alebo nie. Tak pre Vás všetkých – žiaľ, stavba bude. Čakanie na súdne rozhodnutie je len predĺženou agóniou klamstva, ktoré nemá v Dúbravke obdobu. Či bude aj dostatočný počet parkovacích miest, to už je na primátorovi Nesrovnalovi, či dodrží to, čo je v zmluve so stavebnou spoločnosťou.

 

foto: sociálna sieť FB + autor + Matúš Čupka

Čisté víno, prosím! Dvojku pre Jurka, litre pre Dúbravčanov. ..

11.09.2017

SOM VEDMA? 28. apríla som v blogu "Mat pre Dúbravku" (nájdete ju v mojej sekcii Dúbravka, Samospráva, Komunálna politika) napísal, čo bude s lokalitou Pri krži a výstavbou náhradných nájomných viac »

Mat pre Dúbravku

28.04.2017

SMUTNÝ EPILÓG Štvrtkové neprelomené primátorovo veto poslancami mestského zastupiteľstva Hlavného mesta SR - Bratislava znamená jediné - prehru dúbravských obyvateľov, konkrétne tých, viac »

Keď dá dúbravský richtár ruku za niekoho do ohňa. . .

27.04.2017

Problémy a hlavnou kontrolórkou Ruženou Záthureckou zistené a potvrdené vážne nedostatky, ktoré boli v minulom volebnom období (2010-2014) pri prideľovaní bytov v mestskej časti Dúbravka, viac »

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

kambodža, premiér, Hun Sen

Za urážku kráľa do väzenia. V Kambodži schválili kontroverzné ústavné dodatky

21.02.2018 09:19

Kambodžský Senát schválil kontroverzné dodatky k ústave a trestnému zákonníku, ktoré zavádzajú väzenské a finančné tresty za urážku panovníka.

Brazília, polícia, armáda

Kongres poslal do Ria armádu, ktorá má potlačiť epidémiu násilia

21.02.2018 08:47

Brazílsky Kongres schválil prezidentský dekrét, na základe ktorého armáda preberá kontrolu nad políciou v Riu de Janeiro.

vojaci, Ukrajina

Situácia na východe Ukrajiny sa vyostrila, po ostreľovaní zomrel vládny vojak

21.02.2018 08:28

Boje na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadali život jedného vojaka ukrajinskej armády a siedmich zranených.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 413158x
Priemerná čítanosť článkov: 5164x

Autor blogu