Založ si blog

AKTUALIZOVANÉ: Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ? . . . (2)

Článok spoločnosti Storymedia o – NENAŽRANOSTI (parafrazujem názov spomínaného článku) – dvoch komunálnych politikov, manželov Zaťovičovcov,

zdroj: https://hlavne.sk/domace/safarenie-pocas-ery-pavla-fresa-manzelka-vicezupana-zatovica-zobrala-65-tisic-a-nemusela-sa-hlasit-v-praci/

počas éry bývalého župana Pavla Freša v Úrade BSK priniesol mnoho otáznikov, málo odpovedí, veľa žlče a roznorodých reakciíí..

Podľa manželov Zaťovičovcov autor článku klame až sa práši. Napriek tomu, že článok nie je podpísaný plným menom autora, vedeli, že ho písal Andrej Wallner. Bývalý speaker rádia Expres, podľa dostupných informácií dnes už pracovník RTVS (rozhlasovej zložky).

Spoločnosť Storymedia poslala na vyjadrenie a poskytnutie priestoru aj pre druhú stranu (manželke starostu obce M. Zaťoviča) 6 otázok, na ktoré mala dlhodobo práceneschopná, dnes už exreferentka BSK, ale stále mestská poslankyňa Hlavného mesta Bratislava – Zdenka Zaťovičová vysvetliť niektoré zahmlené nejasnosti.

Martin Zaťovič napokon odpovedal za manželku vo vyjadrení, ktoré publikoval na sociálnej sieti v skupine Dúbravka. Poďme sa teda pozrieť kto klame, a kto sa domnieva, či nebol porušený zákon….

Starosta obce Martin Zaťovič píše, že sa stal terčom kritiky. Ak znáša dosledky konania vo forme obvinenia vlastnej manželky na vlastné plecia, tak potom áno…  Aj on je terčom kritiky. Hoci je to smiešne a trápne. Pretože v článku sa o ňom píše, len čo sa týka poberania platu, ktorý mu zo zákona prináleží…

Požiadal som župana BSK Juraja Drobu a hovorkyňu Luciu Formanovú o zodpovedanie následných otázok: Ako dlho trvala PN Zdenky Zaťovičovej? Kedy mala riadne vypísanú dovolenku? A kedy s ňou bol rozviazaný pracovný pomer? (ide mi o presné termíny v období december 2017- marec 2018).

Martin Zaťovič totiž tvrdí, že publikované  informácie sú klamlivé a vymyslené. Tak kto klame, kto zavádza, kto nedokáže ponúknuť dokazy, že to tak nie je?  Nie je tých otázok akosi príliš veľa? Poďme teda na odpovede. Ako prví nám stanovisko zaslali z BSK. Je trochu zvláštne a nešťastne formulované, lebo hovorkyňa v ňom tvrdí, že informácie poskytnúť tretím osobám nemože, no hneď ich de facto prezradí…  

UPDATE- DOPLNENÉ O STANOVISKO BSK :

Dobrý deň,

Osobné údaje sa poskytujú, sprístupňujú a zverejňujú tretím stranám výlučne len na právnom základe (napr. sociálna poisťovňa – zákon o sociálnom poistení, súdy, orgány činné v trestnom konaní – občiansky súdny poriadok, Trestný poriadok a pod.). Z uvedeného vyplýva, že informáciu kedy  a v ktorom termíne čerpala pani Mgr. Zdenka Zaťovičová dovolenku a PN nemôžeme poskytnúť, môžeme len uviesť, že od 01. 01. 2018 neodpracovala ani  jeden deň z dôvodu čerpania dovolenky a z dôvodu pracovnej neschopnosti. Pracovný pomer bol ukončený dohodou dňom 09. 03. 2018.

S pozdravom

Lucia Forman

Potvrdená je teda informácia o dlhodobej PN – lebo aj slabší matematik si vyráta – koľko dní uplynulo medzi 1.1.2018 a 9.3.2018. Koľko dní má nárok zamestnanec na dovolenku, yo vie každý kto bol v aspoň jednom pracovnom pomere. To ostatné je práceneschopnosť.  O období od nástupu nového župana do 31.12.2017 sa dozvieme z vyšetrovania. Hneď ako bude k dispozícii, aktualizujem tento blog o nové skutočnosti.

Práve z týchto časových údajov totiž vyplynie, či Zdena Zaťovičová poberala príjem z mesta za účasť na zastupiteľstvách a v tom čase bola na PN, alebo nie.. Márne sa budeme bez dôkazov presviedčať, kto tu klame a kto tu zavádza účelovo.

Martin Zaťovič píše, že inkriminovaný článok bol podpísaný Andrejom Wallnerom. Pri akejkoľvek důslednej analýze a hľadaní sú tam uvedené len skratky – red, avr..

Martin Zaťovič píše, že obviňujem jeho manželku z neoprávneného poberania nemocenskej podpory, pričom v tom čase na PN bola a nepracovala. Dokazy, že sa zúčastňovala Mestských zastupiteľstiev, komisií a ďalších verejno- spoločensko- kultúrnych akcií si možete pozrieť na oficiálnej stránke Hlavného mesta Bratislavy. Sú aj tu… Vyslovil som pochybnosť, nie fakt, že to tak bolo. ale to by Martin musel byť špecialista na dokladne čítanie textu s porozumením.

zdroj: https://zastupitelstvo.bratislava.sk/145464-sk/zatovicova-zdenka/ 

Opať by som starostovi odporučil počkať si na výsledky šetrenia Odboru kontroly. Žiadosť o prešetrenie som po dohode s právnikom Sociálnej poisťovne JUDr. Milan Kučom adresoval poverenej pracovníčke Jaroslave Humlovej v utorok 10.4.2018 (cca 12:50).

Vyjadrenie samozrejme sprístupnim verejnosti v plnom znení, bez akýchkoľvek úprav. Áno, pan starosta, výsledky zverejním – veľmi rád, aby sme predišli vzájomnému osočovaniu.

 

Martin Zaťovič chlapsky priznáva, že mailové otázky od spoločnosti Storymedia dostala jeho manželka v pondelok. Kvitujem. Viacero dotknutých osob by našlo riešenie v spame, respektíve v tom, že žiadne otázky neprišli. Podľa vyjadrenia, respondentka odpovie do konca týždňa. 5 dní na 6 jednoduchých otázok! Niečo skrýva, alebo hľadá účelovú únikovú cestičku… ???

Pýtam sa: je zodpovedanie 6 otázok tak časovo náročnou prácou? Tak schválne.. skúsim na ne FIKTÍVNE odpovedať ja .. koľko času by mi to zabralo. Stopujem… (opakujem, že fiktívne!!)

1. RELEVANTNÁ OTÁZKA – Bola / nebola som na výberovom konaní. Ak bola, uspela som podľa týchto a týchto kritérií. BSK má o výberovom konaní zápisnicu. Ak nebola, áno pomohol mi manžel, toho času poslanec BSK a člen SDKÚ-DS (bratislavský krajský predseda a pravá ruka župana Pavla Freša)

2. MÁLO VLASTNEJ INVESTIGATÍVY – AUTOR SI MAL VYŽIADAŤ PRACOVNÚ ZMLUVU – !Odpoveď: „Moj popis práce je v riadnej uzatvorenej zmluve. Pohybovala som sa tam a tam a robila to a to. Za mnou stoja výsledky, ktoré Vám rad prepošlem“..

3. Odpoveď: „Podmienky nastavil Pavol Frešo. Bolo to jeho slobodné rozhodnnutie bez nátlaku“.

4. NEPROFESIONÁLNA OTÁZKA  – Tu sa zastanem Zdenky Zaťovičovej – práca manželov na jednom pracovisku nikdy nemože byť konfliktom záujmov (ak nejde o vzťah vrah – sudca).

5. NEODBORNÁ OTÁZKA – Autor článku má právo infozákona 211 a o plat referemtky Zaťovičovej sa informovať.

6. MÁLO VLASTNEJ INVESTIGATÍVY – Autor mal spraviť, to čo som spravil ja. Dať podnet na prešetrenie príslušnému orgánu v sociálnej poisťovni. .V každom prípade toto bola RELEVANTNÁ OTÁZKA AUTORA – Zdenka Zaťovičová sa mala preukázať posudkom lekára a vystavenou PN. (Tu je veľké zlyhanie poslankyne)

 

Aj s úpravami a korekciami mi to zabralo 5 minút. A bolo by po probléme. Ale stal sa opak. Ak verejný činiteľ mlčí, prehlbuje podozrenie. Verejný činiteľ odpovedať musí, je na ňom ako doveryhodne to vie. 

Ale vrátim sa znovu k vyjadreniu Martina Zaťoviča.

Pýtam sa ťa Martin, v čom klamal autor? Že mu neprišli odpovede? Veď mu od manželky neprišli!!  Buď si zamieňaš a mýliš slová ako klamať, zavádzať, nepovedať úplnu pravdu – ale priamo dotyčného odsúdiš do pozície klamára? Lebo nemáš argument? Aj zdochýnajúci koň najviac kope, aj ranené zviera najviac hryzie – v pude sebazáchovy!!! Zvykol som si na túto tvoju (a nielen tvoju) rétoriku. Nie, nie je to o klamstve, je to len o uhle pohľadu na danú vec.

Uvidíme teda z oficiálneho vyjadrenia BSK aká dlhá bola práceneschopnosť ZZ. Ale vieš čo, Martin? Aby si umlčal všetkých podozrievavcov, pokojne si mohol pridať dokaz, odskenovať PN a všetkým by si vytrel zrak a smelo mohol napísať: AUTOR KLAME, TU JE DOKAZ.

Prečo ho nepredložíš? Na každú vetu iba reaguješ: klame, klame, klame – ale bez tvojich dokazových materiálov a prostriedkov, ktoré určite máš, keď dokážeš rezolútne nauvať autora, či mňa KLAMÁROM. Tu Martin, niečo nehrá. Práve preto som sa obrátil na „sociálku“, aby som dokázal – kto je klamárom! Práve preto pripravujem 211 nielen na župu, ale aj na dúbravský úrad. 

Jediné klamstvo si autorovi odhalil pri odmene za účasť v dozornej rade BIONERGY – autor si neoveril fakty a tu ti musím dať za pravdu. Takto sa prichytáva klamár, na základe konkrétneho faktu. Hoci iba napísaného, ale predstav si, verím ti, lebo v minulosti som bol aj ja v dozorných radách mestských podnikov. A viem, že tam nelietajú štvormiestne sumy. Takto si mal postupovať pri každom Tebou označenom výmysle.

Pýtam sa Ťa Martin, koľko referentiek na Úrade malo také výsostné podmienky ako tvoja manželka? Informácie musíš mať, veď si bol 4 roky vicežupanom!! Prečo si to teda nezverejnil do svojho príspevku a na klamstvo nereagoval ďallším dokazným materiálom? Vedel by si ich vymenovať. Aj v tomto prípade zafunguje inštitút 211…

Aj plat sa dá zistiť cez infozákon, ale ver, že to by Juraj droba so svoim tímom nerobil nič iné, len sa hrabal v tejto špinavosti… Mne ide o to, čo zaň odviedla. Nech má aj cez 2 000 eur, peniaze by sa závidieť nemali.  Povod problému je zárobok versus dochádzka. Nie výška. To si asi nepochopil úplne… 

A ešte k tvojmu platu. Je mi jedno, či máš 3394 éčiek alebo o tisíc viac. (Koniec koncov si v TOP 5, ktorému najviac poslanci odklepli navýšenie – o 500 eur). Ale ako píšem, čert to ber, robiš svoju prácu pre obec navonok dobre… Horšie to je pod lampou…

Si slušný človek, nesporne. Len v stresujúcich chvíľach strácaš miesto pod nohami. Dávaš krk do slučky za iných svojimi neobratnými vyjadreniami.

Takto to bolo na začiatku volebného obdobia (len pre porovnanie):

Zdroj: grafika Nový Čas

Namiesto toho, aby si „všetkým neprajníkom a kritikom vytrel kocúra“ a dal relevantné dokazy –z autora článku spravil bohapustého klamára a mne dal pomyselnú facku z naivity (akých som dostal už v živote mnoho), – brániš sa ako ranené zviera. Štekaním a poukazovaním – ten klame, ten klame, ten klame.

Stačí tak málo. Poskytnúť dokazy. Predložiť PN svojej manželky, uverejniť plat, výsledky jej práce – získané granty (alebo čo to mala na starosti). A hlavne, Martin, komunikovať. Bez komunikácie si stratený vo vesmíre.

Na začiatku roka som ti písal, že ma mrzí, že sa niektoré témy dostali do klinu medzi nami dvoma.

Keďže v Dúbravke a ani v zastupiteľstve nemáš oponenta, (ten posledný mohykán šiel o dom ďalej do DNV), a občania len slepo veria, čo tvoj mediálny team na trhu ponúka, nečudujem sa, že ťa kritika rozhodí. Nie je podľa teba konštruktívna?

Predpokladám, že Wallner nebýva v Dúbravke, písal proste z mosta doprosta. aj s chybami, aj s nedostatkami a menšou mierou investigatívy.

Ja tých znalostí a spojitostí mám o čosi viac, myslím si. Áno, pre tvoj fanklub budem vždy ten skrachovaný poskok Sandtnera, neúspešný politik, upotený východniar, ktorý nevie spraviť kampaň…  každý vypúšťa z úst slová, ktoré lemujú jeho charakter, a ktoré sa v jeho vnútri skrývajú.

Každý sa vyjadrujeme ako vieme. Aj ty. A to je vlastne pointa celej tejto story.

Niektorí čitatelia tohto blogu sa budú pozerať na meno autora a nie na obsah. To robia plytkí ľudia. Čím viac ich máš vo svojom okolí, tým je tvoja práca (ktorú si cením) zbytočne dehonestovaná.

A ešte niečo. Vieš, keď som ti dnes volal o 11:38, čakal som, že zdvihneš a postaviš sa čelom k problému. O minútu neskor si už mal obsadené, aby si o ďalšie dve minúty opať nereagoval na moj telefonát. Prišla strohá sms – som na rokovaní. Ok beriem. Ale, že si nezdvíhal ani o dve jhodiny neskor, to už je problém opať iba tvoj.

Idú komunálne voľby. informácie a donášková služba budú určite v plnej permanencii. Už teraz mám na stole niekoľkostranový prípad obecných výdavkov na kultúru. Ide o 5 miestne sumy. V eurách, nie vo forintoch. 

Bohužiaľ, Martin. Povieš, že sú to klamstvá a intrigy. Zmluvy nepustia. A aj keď som sa zdráhal ďalej písať o Dúbravke, veď nech žije v tom krásnom sne, aká je krásna, čistá, voňavá (čo aj je a je to zásluha tvojho tímu), je v nej ale aj niečo, o čom by mali Dúbravčania vedieť.

 

On

11.09.2018

Bol november 2009, krátko po župných voľbách... Môj vtedajší politický bývalý kolega mi pri stole vraví: "Poď, s niekym ťa zoznámim. Chce ti zablahoželať k dobrému výsledku!". Vstal viac »

Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz. . . ? (3)

17.04.2018

V predchádzajúcich dvoch blogoch s identickým názvom "Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ?", som vyjadril podozrenie / obvinenie, že mestská poslankyňa Hl. mesta Bratislava Zdenka Zaťovičová viac »

List pre RTVS na reakciu antilistu RTVS proti pôvodnému listu RTVS. .

16.04.2018

Vážený pán generálny riaditeľ, vážené vedenie spravodajstva... na úvod o mne len toľko: v čase "hlbokej mečiarizácie s priesakom do druhého sľubovaného Švajčiarska (1995-2003)", som viac »

Brett Kavanaugh, Najvyšší súd USA

Kavanaugha zo sexuálneho obťažovania viní ďalšia žena

24.09.2018 07:32

The New Yorker informoval, že v rozhovore opísala incident, keď sa Kavanaugh obnažoval na internátnom večierku.

Rusko, voľby

V gubernátorských voľbách utrpeli porážku dvaja prokremeľskí kandidáti

24.09.2018 07:06

Stalo sa tak v čase protestov proti dôchodkovej reforme presadzovanej stranou Jednotné Rusko a prezidentom Putinom.

optický, kábel

Zomrel držiteľ Nobelovej ceny za fyziku Charles Kuen Kao

24.09.2018 06:18

Bol priekopníkom vývoja a využitia optických vlákien v telekomunikáciách.

Nemecko búrka Xavier

Búrka Fabienne má v Nemecku prvú obeť, dôchodkyňu v kempe

24.09.2018 06:05

Búrka, ktorá sa prehnala Nemeckom, v rozsiahlych častiach krajiny komplikovala železničnú, cestnú a leteckú dopravu.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 439373x
Priemerná čítanosť článkov: 5109x

Autor blogu

Kategórie