Založ si blog

Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz. . . ? (3)

V predchádzajúcich dvoch blogoch s identickým názvom „Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ?“, som vyjadril podozrenie / obvinenie, že mestská poslankyňa Hl. mesta Bratislava Zdenka Zaťovičová (volená v obci Dúbravka), mohla / mala  zneužívať sociálne dávky z práceneschopnosti a popritom porušovať liečebný režim a poberať ďalší paušálny príjem za účasť na Mestských zastupiteľstvách.

Nielen na nich bola činná. Zúčastňovala sa aj odborných komisíí patriacich pod Magistrát, sprevádzala svojho manžela – starostu obce Martina Zaťoviča na ďalších kultúrno-spoločenských akciách – „Dúbravský bál“, „Vítanie detí do života“, „Osláv dňa učiteľov“… a mohol by som pokračovať ďalej.

„Okrajový spravodajský webový portál – Storymedia“ (ako ho starosta nazval) – poukázal aj na ďalšie prešľapy prvej dámy Dúbravky. „Nechodenie do práce a pritom poberanie nie najnižšieho platu“, ale – celú genézu prípadu aj s otázkami pre p. poslankyňu si môžete prečítať

tu – http://vikhean.blog.pravda.sk/2018/04/10/ked-dojis-zupu-i-socialnu-poistovnu-naraz/

a tu – http://vikhean.blog.pravda.sk/2018/04/12/ked-dojis-zupu-a-socialnu-poistovnu-naraz-a-pekne-potichu-2/ 

Na diskusnom fóre sa strhla prestrelka voči autorovi najmä spomínaných blogov – mne. Hoci autormi nie vždy presných a overených informáciíí bol autor článku NENAŽRANÍ

tu – https://hlavne.sk/domace/safarenie-pocas-ery-pavla-fresa-manzelka-vicezupana-zatovica-zobrala-65-tisic-a-nemusela-sa-hlasit-v-praci/

Aby sme neostali len pri obvineniach, domnienkach a fabuláciach – obrátil som sa na príslušné orgány, aby vec, ako to vlastne je s poberaním nemocenskej dávky a príjmom z Magistrátu. Kým odpoveď tlačovej hovorkyne Lucie Forman z BSK som zverejnil v druhej časti tejto trilógie (v krátkosti – Zdenka Zaťovičová kombinovala dovolenku s PN a od 1.1. do 9.3., kedy s ňou bol rozviazaný pracovný pomer, neodpracovala ani jeden jediný deň), dnes plním svoj sľub a uverejňujem reakciu riaditeľky odboru lekárskej posudkovej činnosti MUDr. Veroniky Majtánovej…

ÁNo, zákonné normy má nepustia ku konečným výsledkom. Dôležité ale je, že sa SKUTOČNOSTI UVÁDZANÉ V MOJOM PODANÍ BUDÚ NÁLEŽITE PREŠETROVAŤ. K žiadosti som pridal dôkazový materiál o účastiach Zdenky Zaťovičovej na mnohých podujatiach (vyššie popísaných)  aj s príslušnou fotodokumentáciou, presným termínom v inkriminovanom období, počas ktorej mala kombináciu PN a dovolenky.

BSK potvrdil, že PN (práceneschopnosť) čerpala a keďže tých akcií bolo v období medzi 1. januárom a 9. marcom mnoho – od zastupiteľstiev, cez komisie  až po konkrétne dúbravské akcie, môžeme očakávať zaujímavý výsledok.(mimochodom, v minulosti Zdenka Zaťovičová pracovala v Sociálnej poisťovni, odkiaľ bola v roku 2011 novým riaditeľom Ľubošom Lopatkom – nominantom SaS vyhodená. Rovnako ako teraz – županom z SaS)

 

Nebudem ale predbiehať. Hoci sa k výsledku primárne nedostanem zo zákonných dôvodov, som presvedčený, že o svojom čistom úmysle (v čase PN nepracovať) presvedčí všetkých Vás, ktorí sa o to zaujímate a hľadáte pravdu. Verím, dokonca som presvedčený, že výsledok, ktorý dotknutá osoba dostane do vlastných rúk, rada zverejní. Tým vyvráti špekulácie autora pôvodného obvinenia (autora spoločnosti Storymedia) a zároveň aj moje pochybnosti. Mohla tak spraviť už dávnejšie, poskytnutím fotokópie PN a ušetrila by tak prácu kontrolným orgánom. Teraz má tenisovo povedané – druhý mečbal….

Ale k veci, tak ako som sľúbil, že zverejním akúkoľvek korešpondenciu s kontrolnými orgánmi, ospravedlním sa dotyčnej aj verejne prostredníctvom blogu. Ak bude dokonca kandidovať do akýchkoľvek volieb, budem ju verejne podporovať.  Budem zároveň rád, že si Dúbravčania vybrali pred 4 rokmi  správnu kandidátku do Mestského zastupiteľstva.

Je pravdou, že prvá dáma Dúbravky zverejňovať tieto veci – corpus delicti / výsledky prešetrenia – nemusí, nie je to jej povinnosť a zároveň je to jej citlivá súkromná informácia. V tom prípade ale potvrdí, že klamala a ťahala za nos všetkých Vás (teda prostredníctvom vyjadrenia Martina Zaťoviča na stránkach FB v skupine Dúbravka). A klamal aj dôveryhodný starosta.

Situácia sa teraz otočila a po právnej stránke iba naplnila literu – verejný funkcionár musí vyvrátiť svoju vinu – prezumpcia neviny platí iba pre každého radového občana, u verejných funkcionárov je to presne naopak.

Je to unikátna možnosť, aby starosta so svojou manželkou vyvrátili klamstvá, ktoré sa údajne na ich osoby sypú. A sú z nich radikálne útoky!!!.

Dosiaľ sa mu podarilo len jedno jediné – aj to síce bez dôkazov – opravil informáciu autora článku o NENAŽRANÝCH (podľa neho Andrej Wallner), že Zdenka v dozornej rade BIONERGY nepoberala tisícku eur mesačne, ale iba 140 eur…

Na všetky ostatné obvinenia / pochybenia / nepravdivé informácie / polopravdy / klamstvá / fabulácie reagoval iba jedným tradičným slovíčkom – KLAME

Milý Martin, zas a znova – hádam po 10x (viem, že aj keď si pôvodom učiteľ, potrebuješ opakovať vety)

  • nikto nikdy na teba neútočí len tak bez dôvodu, stále máš čas pochybenie vyvrátiť – dôkazom vo forme PN, alebo samotným rozhodnutím SP
  • nehľadaj nepriateľa v autorovi blogov, tie indície vychádzajúce odniekiaľ inde – a ak aj niektoré odo mňa, zamysli sa , prečo vznikli
  • nikdy neber kritiku ako útok, ale formu iného názoru, upozornenia na možnú chybu, lebo sme len ľudia
  • overovanie si faktov nie je útokom poti tvojej integrite – je tvojou povinnosťou akékoľvek „nezmysly“ vyvrátiť
  • máš milión možností, ako prichytiť klamára pri čine, no nespravil si to doteraz ani raz, verím že teraz to pri rozsudku SP „dáš“…
  • si slušný a čestný človek, ale kazíš si kredit, keď dávaš hlavu do slučky za iných – nie je jednoduchšie priznať omyl ?
  • nekomunikáciou si situáciu výrazne zhoršuješ – potvrdzuješ tým len domnienky, ja viem – bez faktov sa bojovať nedá
  • nepodceňuj Dúbravčanov, nie sú slepí a informujú sa, na sociálnych sieťach si veľkosť podpory neoveríš
  • nie je to moja os obná kampaň, moja práca je v konflikte záujmov s akoukoľvek politickou funkciou a kandidatúrou do akýchkoľvek volieb

A na záver len jedno:

MÚDRY ČLOVEK NEVERÍ SLEPO VŠETKÉMU, ČO MU JE PREDKLADANÉ. PÁTRA PO PRAVDE A NA VŠETKO SI UTVÁRA VLASTNÝ NÁZOR.…Herec Štěpán Šáfranek zo známej pentalógie „o básnikoch“ by odkázal tvojim facebookovým ochráncom s iniciálami MM: VĚŘÍŠ VE LŽI ZE SOUCITU….

Ukáž svoju múdrosť, čestnosť, spravodlivosť – tak ako poznali Starí Dúbravčania tvojho uznávaného otca..Zdedil si to chválabohu, zrejme, po ňom. A prosím, spoliehaj sa na vlastný rozum. Nechaj si poradiť, ale rob iba vlastné rozhodnutia. A komunikuj. Predídeš problémom. Stále máš čas, aby si mi vysvetlil aj spoluprácu obce s agentúrou Prima a ako sa liali peniažky…

A ČO SA DOZVIETE NA BUDÚCE?

To už bude trošku silnejšia káva. Dosiaľ sme riešili len morálne / amorálne správanie dúbravského funkcionára . V najbližších dňoch nás čaká trošku rozšafného hospodárenia s blízkymi osobami. Nie, Martin, toto nie je to útok na starostu. Je to časť dobrého a či zlého hospodárenia mestskej časti? Mám zozbierané reakcie, že podobné udalosti nestali obec ani cent. Tak uvidíme, či autor zase klame, alebo niečo zhnité začína zapáchať v tom štáte „dánskom“. Česi tomu hovoria – ja na bráchu, brácha na mně (vysvetlím v blogu).

 

Opäť všetko iba na základe právoplatných zmlúv, oficiálnych faktúr (zrušiť ich z internetu už v tejto chvíli nemá zmysel, všetky sú už stiahnuté) .

 

P.S.: Ľubo Navrátil, ospravedľňujem sa ešte raz, že som v jednom z príspevkov písal o 10 miestnej sume, bola to moja veľká nedôslednosť. A tým pádom neúmyselné zavádzanie. Príjmi moje ospravedlnenie, ak si v celom tom predchádzajúcom článku plnom faktov okolo Zdenky Zaťovičovej, dokázal chytiť len toto stebielko.. Koniec koncov.. suma za predchádzajúce 4 roky bude závratná, toto je len 4 dňové náhodne vybrané obdobie… A áno, toto je len kus papiera, ktorý vlastne teraz nič neznamená, ale bol základom. Od dúbravského obyvateľa….

 

On

11.09.2018

Bol november 2009, krátko po župných voľbách... Môj vtedajší politický bývalý kolega mi pri stole vraví: "Poď, s niekym ťa zoznámim. Chce ti zablahoželať k dobrému výsledku!". Vstal viac »

List pre RTVS na reakciu antilistu RTVS proti pôvodnému listu RTVS. .

16.04.2018

Vážený pán generálny riaditeľ, vážené vedenie spravodajstva... na úvod o mne len toľko: v čase "hlbokej mečiarizácie s priesakom do druhého sľubovaného Švajčiarska (1995-2003)", som viac »

AKTUALIZOVANÉ: Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ? . . . (2)

12.04.2018

Článok spoločnosti Storymedia o - NENAŽRANOSTI (parafrazujem názov spomínaného článku) - dvoch komunálnych politikov, manželov Zaťovičovcov, zdroj: https://hlavne.sk/domace/safarenie-pocas-ery-pavla-fresa-manzelka-vicezupana-zatovica-zobrala-65-tisic-a-nemusela-sa-hlasit-v-praci/ viac »

Rusko, voľby

V gubernátorských voľbách utrpeli porážku dvaja prokremeľskí kandidáti

24.09.2018 07:06

Stalo sa tak v čase protestov proti dôchodkovej reforme presadzovanej stranou Jednotné Rusko a prezidentom Putinom.

optický, kábel

Zomrel držiteľ Nobelovej ceny za fyziku Charles Kuen Kao

24.09.2018 06:18

Bol priekopníkom vývoja a využitia optických vlákien v telekomunikáciách.

Nemecko búrka Xavier

Búrka Fabienne má v Nemecku prvú obeť, dôchodkyňu v kempe

24.09.2018 06:05

Búrka, ktorá sa prehnala Nemeckom, v rozsiahlych častiach krajiny komplikovala železničnú, cestnú a leteckú dopravu.

sociálna poisťovňa

Počet invalidných dôchodcov prudko stúpa

24.09.2018 06:00

Chorí ľudia v aktívnom veku nielenže svojimi odvodmi neprispievajú na dôchodky, ale sami Sociálnej poisťovni odčerpávajú financie.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 439347x
Priemerná čítanosť článkov: 5109x

Autor blogu

Kategórie