Založ si blog

Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz. . . ? (3)

V predchádzajúcich dvoch blogoch s identickým názvom „Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ?“, som vyjadril podozrenie / obvinenie, že mestská poslankyňa Hl. mesta Bratislava Zdenka Zaťovičová (volená v obci Dúbravka), mohla / mala  zneužívať sociálne dávky z práceneschopnosti a popritom porušovať liečebný režim a poberať ďalší paušálny príjem za účasť na Mestských zastupiteľstvách.

Nielen na nich bola činná. Zúčastňovala sa aj odborných komisíí patriacich pod Magistrát, sprevádzala svojho manžela – starostu obce Martina Zaťoviča na ďalších kultúrno-spoločenských akciách – „Dúbravský bál“, „Vítanie detí do života“, „Osláv dňa učiteľov“… a mohol by som pokračovať ďalej.

„Okrajový spravodajský webový portál – Storymedia“ (ako ho starosta nazval) – poukázal aj na ďalšie prešľapy prvej dámy Dúbravky. „Nechodenie do práce a pritom poberanie nie najnižšieho platu“, ale – celú genézu prípadu aj s otázkami pre p. poslankyňu si môžete prečítať

tu – http://vikhean.blog.pravda.sk/2018/04/10/ked-dojis-zupu-i-socialnu-poistovnu-naraz/

a tu – http://vikhean.blog.pravda.sk/2018/04/12/ked-dojis-zupu-a-socialnu-poistovnu-naraz-a-pekne-potichu-2/ 

Na diskusnom fóre sa strhla prestrelka voči autorovi najmä spomínaných blogov – mne. Hoci autormi nie vždy presných a overených informáciíí bol autor článku NENAŽRANÍ

tu – https://hlavne.sk/domace/safarenie-pocas-ery-pavla-fresa-manzelka-vicezupana-zatovica-zobrala-65-tisic-a-nemusela-sa-hlasit-v-praci/

Aby sme neostali len pri obvineniach, domnienkach a fabuláciach – obrátil som sa na príslušné orgány, aby vec, ako to vlastne je s poberaním nemocenskej dávky a príjmom z Magistrátu. Kým odpoveď tlačovej hovorkyne Lucie Forman z BSK som zverejnil v druhej časti tejto trilógie (v krátkosti – Zdenka Zaťovičová kombinovala dovolenku s PN a od 1.1. do 9.3., kedy s ňou bol rozviazaný pracovný pomer, neodpracovala ani jeden jediný deň), dnes plním svoj sľub a uverejňujem reakciu riaditeľky odboru lekárskej posudkovej činnosti MUDr. Veroniky Majtánovej…

ÁNo, zákonné normy má nepustia ku konečným výsledkom. Dôležité ale je, že sa SKUTOČNOSTI UVÁDZANÉ V MOJOM PODANÍ BUDÚ NÁLEŽITE PREŠETROVAŤ. K žiadosti som pridal dôkazový materiál o účastiach Zdenky Zaťovičovej na mnohých podujatiach (vyššie popísaných)  aj s príslušnou fotodokumentáciou, presným termínom v inkriminovanom období, počas ktorej mala kombináciu PN a dovolenky.

BSK potvrdil, že PN (práceneschopnosť) čerpala a keďže tých akcií bolo v období medzi 1. januárom a 9. marcom mnoho – od zastupiteľstiev, cez komisie  až po konkrétne dúbravské akcie, môžeme očakávať zaujímavý výsledok.(mimochodom, v minulosti Zdenka Zaťovičová pracovala v Sociálnej poisťovni, odkiaľ bola v roku 2011 novým riaditeľom Ľubošom Lopatkom – nominantom SaS vyhodená. Rovnako ako teraz – županom z SaS)

 

Nebudem ale predbiehať. Hoci sa k výsledku primárne nedostanem zo zákonných dôvodov, som presvedčený, že o svojom čistom úmysle (v čase PN nepracovať) presvedčí všetkých Vás, ktorí sa o to zaujímate a hľadáte pravdu. Verím, dokonca som presvedčený, že výsledok, ktorý dotknutá osoba dostane do vlastných rúk, rada zverejní. Tým vyvráti špekulácie autora pôvodného obvinenia (autora spoločnosti Storymedia) a zároveň aj moje pochybnosti. Mohla tak spraviť už dávnejšie, poskytnutím fotokópie PN a ušetrila by tak prácu kontrolným orgánom. Teraz má tenisovo povedané – druhý mečbal….

Ale k veci, tak ako som sľúbil, že zverejním akúkoľvek korešpondenciu s kontrolnými orgánmi, ospravedlním sa dotyčnej aj verejne prostredníctvom blogu. Ak bude dokonca kandidovať do akýchkoľvek volieb, budem ju verejne podporovať.  Budem zároveň rád, že si Dúbravčania vybrali pred 4 rokmi  správnu kandidátku do Mestského zastupiteľstva.

Je pravdou, že prvá dáma Dúbravky zverejňovať tieto veci – corpus delicti / výsledky prešetrenia – nemusí, nie je to jej povinnosť a zároveň je to jej citlivá súkromná informácia. V tom prípade ale potvrdí, že klamala a ťahala za nos všetkých Vás (teda prostredníctvom vyjadrenia Martina Zaťoviča na stránkach FB v skupine Dúbravka). A klamal aj dôveryhodný starosta.

Situácia sa teraz otočila a po právnej stránke iba naplnila literu – verejný funkcionár musí vyvrátiť svoju vinu – prezumpcia neviny platí iba pre každého radového občana, u verejných funkcionárov je to presne naopak.

Je to unikátna možnosť, aby starosta so svojou manželkou vyvrátili klamstvá, ktoré sa údajne na ich osoby sypú. A sú z nich radikálne útoky!!!.

Dosiaľ sa mu podarilo len jedno jediné – aj to síce bez dôkazov – opravil informáciu autora článku o NENAŽRANÝCH (podľa neho Andrej Wallner), že Zdenka v dozornej rade BIONERGY nepoberala tisícku eur mesačne, ale iba 140 eur…

Na všetky ostatné obvinenia / pochybenia / nepravdivé informácie / polopravdy / klamstvá / fabulácie reagoval iba jedným tradičným slovíčkom – KLAME

Milý Martin, zas a znova – hádam po 10x (viem, že aj keď si pôvodom učiteľ, potrebuješ opakovať vety)

  • nikto nikdy na teba neútočí len tak bez dôvodu, stále máš čas pochybenie vyvrátiť – dôkazom vo forme PN, alebo samotným rozhodnutím SP
  • nehľadaj nepriateľa v autorovi blogov, tie indície vychádzajúce odniekiaľ inde – a ak aj niektoré odo mňa, zamysli sa , prečo vznikli
  • nikdy neber kritiku ako útok, ale formu iného názoru, upozornenia na možnú chybu, lebo sme len ľudia
  • overovanie si faktov nie je útokom poti tvojej integrite – je tvojou povinnosťou akékoľvek „nezmysly“ vyvrátiť
  • máš milión možností, ako prichytiť klamára pri čine, no nespravil si to doteraz ani raz, verím že teraz to pri rozsudku SP „dáš“…
  • si slušný a čestný človek, ale kazíš si kredit, keď dávaš hlavu do slučky za iných – nie je jednoduchšie priznať omyl ?
  • nekomunikáciou si situáciu výrazne zhoršuješ – potvrdzuješ tým len domnienky, ja viem – bez faktov sa bojovať nedá
  • nepodceňuj Dúbravčanov, nie sú slepí a informujú sa, na sociálnych sieťach si veľkosť podpory neoveríš
  • nie je to moja os obná kampaň, moja práca je v konflikte záujmov s akoukoľvek politickou funkciou a kandidatúrou do akýchkoľvek volieb

A na záver len jedno:

MÚDRY ČLOVEK NEVERÍ SLEPO VŠETKÉMU, ČO MU JE PREDKLADANÉ. PÁTRA PO PRAVDE A NA VŠETKO SI UTVÁRA VLASTNÝ NÁZOR.…Herec Štěpán Šáfranek zo známej pentalógie „o básnikoch“ by odkázal tvojim facebookovým ochráncom s iniciálami MM: VĚŘÍŠ VE LŽI ZE SOUCITU….

Ukáž svoju múdrosť, čestnosť, spravodlivosť – tak ako poznali Starí Dúbravčania tvojho uznávaného otca..Zdedil si to chválabohu, zrejme, po ňom. A prosím, spoliehaj sa na vlastný rozum. Nechaj si poradiť, ale rob iba vlastné rozhodnutia. A komunikuj. Predídeš problémom. Stále máš čas, aby si mi vysvetlil aj spoluprácu obce s agentúrou Prima a ako sa liali peniažky…

A ČO SA DOZVIETE NA BUDÚCE?

To už bude trošku silnejšia káva. Dosiaľ sme riešili len morálne / amorálne správanie dúbravského funkcionára . V najbližších dňoch nás čaká trošku rozšafného hospodárenia s blízkymi osobami. Nie, Martin, toto nie je to útok na starostu. Je to časť dobrého a či zlého hospodárenia mestskej časti? Mám zozbierané reakcie, že podobné udalosti nestali obec ani cent. Tak uvidíme, či autor zase klame, alebo niečo zhnité začína zapáchať v tom štáte „dánskom“. Česi tomu hovoria – ja na bráchu, brácha na mně (vysvetlím v blogu).

 

Opäť všetko iba na základe právoplatných zmlúv, oficiálnych faktúr (zrušiť ich z internetu už v tejto chvíli nemá zmysel, všetky sú už stiahnuté) .

 

P.S.: Ľubo Navrátil, ospravedľňujem sa ešte raz, že som v jednom z príspevkov písal o 10 miestnej sume, bola to moja veľká nedôslednosť. A tým pádom neúmyselné zavádzanie. Príjmi moje ospravedlnenie, ak si v celom tom predchádzajúcom článku plnom faktov okolo Zdenky Zaťovičovej, dokázal chytiť len toto stebielko.. Koniec koncov.. suma za predchádzajúce 4 roky bude závratná, toto je len 4 dňové náhodne vybrané obdobie… A áno, toto je len kus papiera, ktorý vlastne teraz nič neznamená, ale bol základom. Od dúbravského obyvateľa….

 

List pre RTVS na reakciu antilistu RTVS proti pôvodnému listu RTVS. .

16.04.2018

Vážený pán generálny riaditeľ, vážené vedenie spravodajstva... na úvod o mne len toľko: v čase "hlbokej mečiarizácie s priesakom do druhého sľubovaného Švajčiarska (1995-2003)", som viac »

AKTUALIZOVANÉ: Dojíš župu a Sociálnu poisťovňu naraz ? . . . (2)

12.04.2018

Článok spoločnosti Storymedia o - NENAŽRANOSTI (parafrazujem názov spomínaného článku) - dvoch komunálnych politikov, manželov Zaťovičovcov, zdroj: https://hlavne.sk/domace/safarenie-pocas-ery-pavla-fresa-manzelka-vicezupana-zatovica-zobrala-65-tisic-a-nemusela-sa-hlasit-v-praci/ viac »

Z denníka ľudáka (1)

11.04.2018

Možno si spomínate ešte na tento status, ktorý uverejnila pred vyše mesiacom bratislavská krajská organizácia Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) po vražde nádejného novinára a môjho exkolegu viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 431948x
Priemerná čítanosť článkov: 5082x

Autor blogu

Kategórie