Založ si blog

Čo má Kusý spoločné so Zaťovičom? Čisto pred prahom, špinu vnútri. . .

Rudolf Kusý (vpravo), tulipány (vľavo). Symbol štartu kampane...

Rudolf Kusý (vpravo), tulipány (vľavo). Symbol štartu kampane…

Neviem či je vrcholom cynizmu Rudolf Kusý, starosta mestskej časti Nové Mesto, alebo jeho kolega z Dúbravky Martin Zaťovič. Alebo obaja.. Ten prvý kandiduje na post župana a tak v snahe zviditeľniť sa, vymetá kúty spriaznených mestských častí. Tam, kde má podporu samotných starostov.

Už pred pol rokom ma zaujalo, keď obaja rozdávali cibuľky tulipánov obyvateľom oboch obcí. Na jednej strane je to milé, na tej druhej som nerozumel celkom faktu, prečo Kusý rozdáva kusy aj v Dúbravke… Celkom som nerozumel ani jeho účasti na spoločenských dúbravských akciách v Dome kultúry.

Rudolf Kusý v Dúbravke. Akože na protestoch, ale bol z toho predvolebný míting. Kázal v Dúbravke "o vode", ale doma (Nové Mesto) "pil víno"...

Rudolf Kusý v Dúbravke. Akože na protestoch, ale bol z toho predvolebný míting. Kázal v Dúbravke „o vode“, ale doma (Nové Mesto) „pil víno“…

A už absolútne som nerozumel tomu, prečo prišiel v rámci protestov proti výstavbe náhradných nájomných bytov na dúbravskej ulici Pri kríži vystúpiť so svojim plamenným prejavom proti týmto praktikám. A tu je ten cynizmus obludných rozmerov. Matúš Čupka zo Zelenej hliadky prišiel so zaujímavým blogom na konkurenčnom webe („Stavebný bizár v Novom Meste“)..

V krátkosti ide o nezmyselné stavebné povolenie… rešerš: „Aj v roku 2017 je možné postaviť tri bytovky približne 15 metrov oproti pôvodným bytovkám, a zároveň zrušiť existujúcu cyklotrasu, chodcov poslať do obchodu či na zastávku MHD cez parkovisko, pridať k tomu nepraktický priechod pre chodcov a predávať tu výhľad na spustnutý areál Istrochemu i s jeho starými environmentálnymi záťažami aj za 220 000 eur„..

Čo tam proti likvidácii cyklotrás, čo tám po obyvateľoch. Ako nádejný župan sa pole pôsobnosti rozšíri na celý kraj...

Čo tam proti likvidácii cyklotrás, čo tám po obyvateľoch. Ako nádejný župan sa pole pôsobnosti rozšíri na celý kraj…

Človek, ktorý si čistí pred prahom domu, má zväčša vnútri bordel – stará ľudová múdrosť. To je príbeh Rudolfa Kusého – v Novom Meste (doma) neporiadok a špina, ale v Dúbravke sa snaží o očistu svojho kamaráta a podporuje ho v totálnych a dokázateľných klamstvách. Špinu má za ušami aj dúbravský richtár Zaťovič.

protesty-partyZaťovič a podobne aj Kusý ťaží z toho, že záujem o komunálnu politiku je z radov obyvateľov minimálny (aktívne sleduje komunálne dianie 10 percent občanov, ostatní sa dostávajú do jadra vecí – káuz – z jednostranných názorov na sociálnych sieťach, či obecných informačných prostriedkov – Dúbravská televízia, Dúbravský spravodaj alebo sa nezaujímajú vôbec).

Hudba, spev, klobása.. k tomu plamenný prejav a mix vytvorenia názoru je hotový. Žiaľ, dnes ľudia premýšľajú pudovo, nie rozumovo. No ale, kto chce kam, pomôže si sám...

Hudba, spev, klobása.. k tomu plamenný prejav a mix vytvorenia názoru je hotový. Žiaľ, dnes ľudia premýšľajú pudovo, nie rozumovo. No ale, kto chce kam, pomôže si sám…

A tak spapkajú „jedinú pravdu“  aj s navijákom – ako hlúpe rybičky. Stačia protesty, klobásky, chlebík s masťou a cibuľou, nejaký ten slovný preslov a to stačí bohato k vytvoreniu si „pravdy“.

Keď im chcete rozšíriť predsa len v hľadaní pravdy informačné obzory – tak ste klamár, luhár, intrigán, nepriateľ a patríte prinajmenšom za mreže… Proste prípad pre prokurátora.

Keď Vás klame partner/partnerka - stávajú sa z Vás obrazne napísané paroháči. Ak Vás klame starosta a jeho poradný team, stáva sa z Vás to isté...

Keď Vás klame partner/partnerka – stávajú sa z Vás obrazne napísané paroháči. Ak Vás klame starosta a jeho poradný team, stáva sa z Vás to isté…

Mnohým nepomôže ani oficiálny hlavičkový papier, pečiatka obce, podpis starostu, oficiálne dokumenty, ktoré usvedčujú Zaťoviča z absolútneho klamstva. Strojca protestov, ktorý otočil kormidlo.

Ešte v októbri búchal po stole a tvrdil, že stavať sa bude (vyjadrenie poslanca). Ešte v októbri burcoval občanov na protesty. Ešte v októbri chytal slamku prostredníctvom mestských poslancov (Zaťovičová, Káčer, Hanulík) a rôznymi manévrami sa snažil vykrútiť ako had zo šlamastiky, ktorú spôsobil.

Pokračovanie príbehu už poznáte z predchádzajúceho blogu. Niektorí ste sa osobne zúčastnili protestov, niektorí ste čítali a súc nainfikovaní a sfanatizovaní falošnými informáciami ste skladali obdiv starostovi a primátorovi ste vyhlásili vojnu (aj on má diel viny).. 

O dôkazoch, kto znepríjemnil život dotknutým obyvateľom ulice Pri kríži, ste možno pochybovali, možno priložené „linky“ nečítali..

obr2obr3

obr1obr-podpis

Celé rozhodnutia, uznesenia nájdete v predchádzajúcom blogu. Toto je len dôkaz kto ponúkol pozemky, kto predĺžil stavebné povolenie zmenou pred dokončením stavby (40 dní pred uplynutím lehoty), kto podpísal všetky stavebné povolenia… Ak ani to nestačí, potom je tu už len podanie trestného oznámenia na autora tohto blogu za krivé obvinenie a manipuláciu s oficiálnymi dokumentami, či falšovaním podpisu, odcudzením „hlavičkových“ papierov obce…

Časť poslaneckého zboru. Ani jeden neprotestoval proti predĺženiu stavebného povolenia.. Ani jeden, na protestoch stáli ale v šíku... a hrali komparz v Zaťovičovom predstavení..

Časť poslaneckého zboru. Ani jeden neprotestoval proti predĺženiu stavebného povolenia.. Ani jeden, na protestoch stáli ale v šíku… a hrali komparz v Zaťovičovom predstavení..

No a k tomu všetkému sa na stranu klamárov okrem dúbravského poslaneckého zboru pripojil aj starosta Nového Mesta a kandidát na župana Rudolf Kusý, ktorý by sa v svojej mestskej časti mal plaziť pri podobných kauzách po kanáloch. Aj s tulipánmi v ruke…

Pýtate sa na vzťah Zaťovič vs Kusý??

Nesporne, každý starosta má právo protežovať akéhokoľvek kandidáta na post župana. Dúbravka oblepená plagátmi a billboardami Rudolfa Kusého dáva jasne na známosť, koho vedenie obce velebí. Teraz je otázne prečo práve Kusý, veď Zaťovič bol pravou rukou Pavla Freša! Nielen v pozícii vicežupana, ale aj v samotnom vedení SDKÚ-DS..  Keď vyhodili manželku starostu, Zdenku Zaťovičovú, zo sociálnej poisťovne, tak si veľmi rýchlo našla miesto práve na BSK  Podľa popisu náplne práce má na starosti implementované projekty. Pavol Frešo sa postaral...

Rodinkárstvo, klientelizmus, Komjatice…

Kto klame a zavádza, nech sa usmeje...

Kto klame a zavádza, nech sa usmeje…

Dunajom pretieklo veľa vody a neusporiadanosť vzťahov v SDKÚ-DS, kolíske reforiem a pokračovania divokých privatizácií štátnych podnikov, nebolo nikdy isté, či Váš dobrý kamarát bude aj na ďalší deň Vašim kamarátom. Vzťahy Zaťovič vs Nesrovnal, Zaťovič vs Frešo a mnohé ďalšie utrpeli  riadne šrámy. Zaťovičovci uznali, že väčšie šance na úspech má oproti Frešovi Kusý (skvelé výsledky v komunálnych voľbách 2014 a najdrvivejšia výhra v Bratislave) dala odpoveď na otáznik. Voľba preto padla na neho. Keby nevyhral, mestská poslankyňa Zaťovičová by na BSK zrejme skončila a Martinovi by už viac netiekli do obce zo župy externé finančné zdroje (napríklad aj na obecné noviny – čo je absolútnym rozporom).

Lenže Martin Zaťovič má zrejme v genetike „stavať na nesprávne kone“. Najprv teda exkolega Nesrovnal, ktorému vyšiel v ústrety a ktorý ho „vyfajčil ako kubánsku cigaru“, no a teraz vymenil značku Frešo za Kusého. Za kandidáta, ktorého prvotné prieskumy sa pohybujú na úrovni parlamentného výsledku SDKÚ-DS v minuloročných voľbách (0,26%).

P.S.: Mimochodom, ak by ste sa chceli stretnúť so starostom Martinom Zaťovičom a jeho manželkou, tak ich nájdete v dúbravských nákupných centrách, kde sa zhromažďuje najviac ľudí. Presviedčajú koho voliť v župných voľbách, alebo vysvetľujú, že v Dúbravke je mnoho extrémistov, ktorí mu škodia v kauze „náhradné nájomné byty“.

P.S 2.: Ešte niečo, milí Dúbravčania a okoloidúci: pýtate sa ma, či sa stavať Pri kríži bude alebo nie. Tak pre Vás všetkých – žiaľ, stavba bude. Čakanie na súdne rozhodnutie je len predĺženou agóniou klamstva, ktoré nemá v Dúbravke obdobu. Či bude aj dostatočný počet parkovacích miest, to už je na primátorovi Nesrovnalovi, či dodrží to, čo je v zmluve so stavebnou spoločnosťou.

 

foto: sociálna sieť FB + autor + Matúš Čupka

On

11.09.2018

Bol november 2009, krátko po župných voľbách… Môj vtedajší politický bývalý kolega mi pri stole vraví: „Poď, s niekym ťa zoznámim. Chce ti zablahoželať k dobrému výsledku!“. Vstal som a zamieril na druhý koniec obľúbeného podniku. „Teší ma, že Vás spoznávam a gratulujem“, podal mi dotyčný ruku a postavil sa zo stoličky, hoci mal [...]

List pre RTVS na reakciu antilistu RTVS proti pôvodnému listu RTVS. .

16.04.2018

Vážený pán generálny riaditeľ, vážené vedenie spravodajstva... na úvod o mne len toľko: v čase „hlbokej mečiarizácie s priesakom do druhého sľubovaného Švajčiarska (1995-2003)“, som priamo vytváral audiovizuálne hodnoty v Továrni na sny ((ako sa metaforicky označuje televízne prostredie).. Ešte pod značkou – STV.. (mimochodom, STV bude pre [...]

Z denníka ľudáka (1)

11.04.2018

Možno si spomínate ešte na tento status, ktorý uverejnila pred vyše mesiacom bratislavská krajská organizácia Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) po vražde nádejného novinára a môjho exkolegu z Ringieru Jána Kuciaka… Táto reakcia vtedy pobúrila asi každého, kto sa nenarodil s cynickou poruchou osobnosti a netrpel xenofóbnou demenciou… Samotné [...]

Andrej Babiš

Prieskum: Júnové voľby v Česku by s výrazným náskokom vyhralo hnutie ANO

23.06.2024 15:40

Prieskum odhadol volebnú účasť na 59 percent.

Matúš Šutaj Eštok

Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov, zhodli sa Majerský a Šutaj Eštok

23.06.2024 14:39

Hlas podľa ministra vnútra príde s myšlienkou zmeny volebného systému do vládnej koalície.

Ruské jadrové manévre / Stíhačka / Bombardér / MiG-31 / Tu-22M3 /

Moskva tvrdí, že môže zvážiť skrátenie lehoty na rozhodnutie o použití jadrových zbraní

23.06.2024 14:18

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že zmena môže byť potrebná, keďže protivníci Ruska vyvíjajú taktické nukleárne zbrane.

nádvorie, Litterra, Revúca

Neuveriteľná premena zaniknutej školy ľudí ohúri. Očakávajú tam desaťtisíce návštevníkov ročne

23.06.2024 14:00

Špičkové technológie, výnimočné v rámci celej strednej Európy, inštalovali v budove Prvého slovenského gymnázia v Revúcej. Môžete tam letieť vesmírom na bicykli či stať sa súčasťou komiksu.

Jozef Havrilla

Úder pod pás ti dá len ten, kto vyššie nedosiahne....

Štatistiky blogu

Počet článkov: 82
Celková čítanosť: 534897x
Priemerná čítanosť článkov: 6523x

Autor blogu